19 Ocak 2010 SalıRoman Mistiuk tarafından Peugeot için tasarlanan Metromorph adlı bu araç tamamen elektrikle çalışıyor ve başka hiçbir arabanın yapamadığını yapıyor: Duvarlara, örümcek misali tırmanıyor.

Balkon olarak ve bir binanın dış asansörü olarak kullanılabilecek. Gökdelenlere yapılacak ufak değişikliklerle araçtan doğruca istenilen kata çıkıp, dışarıdan binaya giriş sağlanabilecek.


Peugeot, Metromorph adında, dikey yolların binalara entegre edildiği şehirler için tasarlanan modern çizgilere sahip elektrikli bir konsept otomobil tanıttı. Tasarımcı Roman Mistiuk, bu araç sayesinde park sorunu biterken binalarda balkona gerek bile kalmayabilir diyor.


Konsept iki kişilik, çok akışkan çizgilere sahip bir şehiriçi otomobili. Aracın yan yüzeylerini kaplayan kapılar, çok farklı bir şekilde açılmakta.Aracın şeklinden dolayı koltuklar yolculuk boyunca arabanın pozisyonuna göre yer değiştiriyor.Aracın arka tekerleklerine yerleştirilen iki elektrikli motor sayesinde sürücüye seyehat boyunca motorun olup olmadığını hissetrmiyor.


1 yorum:

Şükrü Yılmaz dedi ki...

Günaydın Hayırlı Günler Sağlıklı Neşeli ve Güzel Bir Gün Geçirmenizi Dilerim,Sevgi ve Saygımla Kalınız. http://sukruyilmaz.net/img/gunaydin7.gif

Şükrü Yılmaz
Antakya-HATAY

http://www.sukruyilmaz.net
http://www.sukruyilmaz.com
http://www.facebook.com/sukruyilmaz.net

GÜNAYDIN

Gün geceye dönse de,
Aydınlık var ardında.
Her gün yeniden doğar,
Yep yeni "Günaydın!."la...

Selim Engin Tunç
http://www.siirderyasi.com/siir-Gunaydin-34-31083.html